02.45

O 2.45 przychodzi najgłębszy sen. O 2.45 przygarniasz do siebie kogoś, kto śpi obok. O 2.45 wstajesz i z troską poprawiasz pościel, w łóżeczku swojego dziecka. O 2.45 wchodzisz do kuchni i wypijasz łyk wody. O 2.45 śnisz przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. O 2.45 wybudzasz się na moment i znowu zapadasz, ciesząc się, że przed tobą jeszcze kilka godzin odpoczynku. O 2.45 słyszysz, jak sąsiedzi wracają do domu, ze spotkania z przyjaciółmi. O 2.45.

O 2.45 śnisz, że siedzisz z Nim przy stole i pytasz. Zadajesz miliony pytań, na które dostajesz tylko jedną odpowiedź. O 2.45 kończy się to, co ledwie się zaczęło. O 2.45 ciszę rozmywa krzyk. Krzyk, w którym jest wszystko. Miłość, rozpacz, gniew i ból. O 2.45 zmęczona kilkunastogodzinnym brakiem snu, otwierasz oczy i wiesz. Czujesz to, każda swoją cząstką. O 2.45 On przestaje oddychać, serce przestaje bić a lekarze nie podejmują reanimacji. O 2.44 jeszcze jesteś żoną. O 2.45 jesteś już wdową.

O 2.45 następnego dnia, zdążyłaś już wybrać kolor trumny, kwiaty, wzór nekrologu. O 2.45 następnego dnia, leżysz na dywanie w salonie, wśród setek wspólnych zdjęć. Otulona w Jego sweter i ulubiony koc. O 2.45 następnego dnia, wasze dzieci budzą się płacząc i pytają, gdzie jest tata. Pytają czy wróci. A ty wiesz, że przed tobą jeszcze tyle nocy, gdzie czas zatrzymuje się o 2.45.

01.03.2012 r.  Cztery długie lata. I wciąż ta sama noc, którą przerywa godzina 2. 45.

Pamięci mojego męża.

lu

 

6 myśli nt. „02.45

 1. ~Magnolia

  A wiesz, że twój BLOG jest terapią dla innych , takich którzy są rozdarci przez życie i nie umieją nazwać stanu w jakim się właśnie znajdują?
  A Ty to potrafisz. Potrafisz tak trafnie to wszystko ująć w kilku prostych zdaniach, że nie wiem jak to opisać.

  Odpowiedz
 2. ~Monika

  2.40 – środa
  Wyjątkowo spokojna noc, dobry sen taki, który regeneruje po opuszki palców
  Budzę się w cudownym nastroju, zapowiada się piękny dzień…
  Koniec
  I nic już nie jest jak dawniej
  Zostawił lis w którym przepraszał i tłumaczył że musi, ” bo wtedy dopiero będę wolny ”
  W tym roku minie 6 lat od śmierci mojego jedynego,młodszego brata

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>